1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Городской совет уволил одного заместителя мэра Житомира и назначил двух новых

Директора КП «Парк» Светлану Ольшанскую назначили заместителем мэра Житомира.

Чтобы не потерять возможность охотиться, мужчина заплатил 80 тыс. грн задолженности алиментов

Как информирует Главное управление юстиции в Житомирской области, весомым аргументом, который заставил мужчину оплатить алименты, стало его увлечение охотой.

За неделю в Житомирской области корью заболел один человек, - лабораторный центр

За последнюю неделю наблюдения заболеваемость корью в Житомирской области замедлилась: за 7 дней зарегистрирован всего один новый случай.

Драка на сессии городского совета

Во время сессии городского совета прямо в сессионном зале возникла драка, которая начиналась обычной спором.

29
Май
2011

Вулиця Хлібна

Знаходиться у центральній та північній частині міста. Історична забудова сформувалася упродовж  друг. пол. XIX  ст., сучасна — у 1960 — 70-х р. З'єднує вулиці  Дмитрівську і Домбровського. Довжина — 1,8 км.
 Виникла у середині XIX ст. згідно з Генеральним планом Житомира 1847 р. На плані міста 1852 р. показана від Київської вулиці. на північ до вул. Домбровського. На південь від Київської вулиці Хлібної тоді ще не було. Перша назва вулиці
Тверська. Але вона, як інші вулиці цього проросійкого  ряду компасних топонімів (Тамбовська, Орловська, енська тощо), окрім Московської вулиці, не прижилася через надто формальне і штучне нав'язування цих топонімів в умовах українського міста, віддаленого на тисячі кілометрів від суб'єктів назвотворення. У другій половині XXI ст. за вулицею остаточно закріпилася назва Хлібна, вмотивована  тим, що на початку вулиці виник Житній (Хлібний) ринок. Пізніше, на з'єднанні Хлібної, Гімназичної(тепер І. Франка) та Дмитрівської вулиць (навпроти нинішнього  музею історії космонавтики ім. академіка Сергія Корольова) планувалось створити новий — Хлібний майдан, з приходською церквою у центрі. Але, на жаль, йому не судилося здійснитися. У 1895 р. в документах згадується Малохлібна вулиця, що, очевидно, була окремою частиною запроектованої Хлібної вул., що існувала тоді автономно. У 191 9 р. була здійснена невдала спроба перейменувати вулицю на честь Григорія Сковороди. У 1930 р. окрвиконком разом із  міською радою, за поданням окружної комісії зі святкування десятиріччя з часу створення комітетів незаможних селян, вирішив відповідно перейменувати у Житомирі одну з достойних вулиць. 8 травня 1930 р. ними було затверджено рішення про надання назви "вулиця імені Десятиріччя Комітетів Незаможних Селян"  Левківській (тепер Корольова) вулиці, а вже наступного дня — 9 травня — було ухвалено нове рішення: надати таку назву вулиці Хлібній. Але Хлібна вулиця, судячи з офіційних документів і преси тих часів, жодного дня вулицею імені Десятиріччя Комітетів Незаможних Селян не називалась, очевидно, через свою "кондовість", незугарність і невмотивованість .1937 р. Хлібна вулиця була усе ж перейменована на вулицю Горького. Нова назва знову була не вмотивованою, оскільки пролетарський письменник Максим Горький ніколи не бував у Житомирі і не писав  про нього у своїх творах. Отож, і не був пов'язаний з цією вулицею (що є необхідною умовою присвоєння імені антропоніму згідно з науково обґрунтованою концепцію вдосконалення топонімічного ландшафту Житомира, розробленою комісією з топоніміки і ухваленою міськвиконкомом ). В той же час, на вул. Хлібній  в 1909 р. жив талановитий російський письменник Олександр Купрін, якого люто ненавидів Горький і називав його хуліганом. Отож, інакше, аніж іронією далі і насмішкою над історичною дійсністю, назвати присвоєння Хлібній вулиці імені Горького, не назвеш. У 1993 р., підчас проведення другого етапу комплексного упорядкування і оптимізації топонімічного ландшафту Житомира, вулиці Горького було повернуто її історичне, вмотивоване і благозвучне ім'я — Хлібна вулиця. Водночас, як і на багатьох інших вулицях, було здійснено переадресацію будівель у відповідності до їх су¬часного фактичного місцезнаходження. Зокрема, з Хлібної вулиці було виокремлено два самостійних провулки з власною адресацією.

Комментарии  

0 #1
06 Октября 2014
Україна
Житомир
вулиця Хлібна

Знаходиться у центральній та північній частині міста.
Виникла в середині XIX ст. згідно з Генеральним планом Житомира 1847 р.
Довжина — 1,8 км
На початку вулиці, де тепер будинок №3 була велика, на погляд того часу, пекерня.
Тому, вулицу на якій вона перебувала, називали Хлібна.

Назва її декілька раз змінювалась, але на початку XXI ст. було повернуте її історичне і благозвучне ім'я — Хлібна вулиця.
Митивоване ще тим, що на початку вулиці виник Житній(Хлібний) ринок.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

ОПЕРАТИВНО ИНФО

Прогноз погоды

Погода в Житомире
Ulti Clocks content

Курсы валют


курсы валют 23.03.2018
10 російських рублів 4.6189 0
100 ЄВРО 3233.3994 5
100 доларів США 2625.3649 -3