1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

В управлении образования Житомирского горсовета опровергли слухи о продлении каникул

Слухи о продлении каникул назвали «бредом».

В течение праздничной недели на Житомирщине обнаружили 12 пропавших детей

В период с 1 по 9 января сотрудники подразделения ювенальной превенции ГУНП Житомирщины установили местонахождение и вернули домой более десятка детей и юношей.

Мысли житомирских водителей об ограничении скорости в населенных пунктах

С начала 2018 года в Украине начал действовать новый скоростной режим в пределах населенных пунктов, а именно 50 км / ч.

13
Май
2011

Вулиця Бориса Лятошинського

У нашому місті велика кількість вулиць та їх назв. Але не всі знають, чому саме так вони називаються.
То ж давайте разом будемо дізнаватись. Почнемо із вулиці Бориса Лятошинського. Це одна із центральних вулиць міста. Забудова розпочалася у другій половині дев’ятнадцятого століття. Починається від вул. Михайлівської і закінчується на вулиці Московській. Довжина - 340 м. Названа у 1990р. на честь уродженця цієї вулиці ( буд.№7) видатного українського композитора і музичного педагога, професора Бориса Лятошинського. До 1990 р. була початком вул. Гоголівської. Оскільки її перерізав майдан Житній ринок, початок вулиці виокремився з Гоголівської в самостійну вулицю. До 1901 р. вона називалася Миловською вулицею на честь житомирського інженера Григорія Милова, що здійснив проект осушення цієї місцевості, що дало змогу у 1860-х р. розпочати забудову вулиці. Паралельно з назвою Миловська у документах вживалася назва Саратовська вулиця. Але вона, як  інші назви вулиць цього проросійського ряду компасних топонімів( Тамбовька, Орловська, Смоленська, тощо), окрім Московської вулиці, не прижились через надто формальне і штучне нав’язування цих топонімів в умовах українського міста, віддаленого на тисячу кілометрів від суб’єктів назвотворення. В період німецько-фашистської окупації( 1941-1943 р.) називалася Селянською вулицею, оскільки вулиця веде до ринку, а будинок Державного  банку (№5) у цей період був селянським іпотечним (земельним) банком. У 1996р. на місці будинку родини Лятошинських (№7, не зберігся) встановлено пам’ятник Борису Лятошинському.

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

ОПЕРАТИВНО ИНФО

Прогноз погоды

Погода в Житомире
Ulti Clocks content

Курсы валют


курсы валют 16.01.2018
10 російських рублів 5.0691 0
100 ЄВРО 3507.2521 44
100 доларів США 2856.7664 3