1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Житомирскую епархию посетит победитель телепроекта «Голос страны 2017» протоиерей Александр Клименко

20 ноября 2017, с благословения Высокопреосвященнейшего Никодима, митрополита Житомирского и Новоград-Волынского Житомирскую епархию посетит победитель телепроекта "Голос Страны 2017" протоиерей Александр Клименко.

В Житомире на базе института медсестринства создали новое учебное заведение

Его название - КВУЗ "Житомирский медицинский институт" Житомирского областного совета.

19 ноября Житомирщина почтит Героев Базара у отреставрированного мемориала

19 ноября 2017 в с. Базар Народичского района чествуют Героев Базара у отреставрированного мемориала.

В Житомирской области на несколько гривен снизились цены на свинину и курятину

По состоянию на начало ноября 2017 года на потребительском рынке в Житомирской области снизились на несколько гривен цены на курятину и свинину и на несколько копеек на масло и свеклу.

На Житомирщине более трех тысяч родителей отказались прививать своих детей

Запас вакцины в учреждениях здравоохранения области достаточен, чтобы охватить прививками против кори, эпидпаротита и краснухи всех детей области.

В связи с аварийными работами на 10 дней перекроют улицу Леси Украинки в Житомире

Из-за аварийных работ на тепловой сети с 14 по 23 ноября перекроют движение транспорта по улице Леси Украинки в Житомире.

13
Май
2011

Вулиця Бориса Лятошинського

У нашому місті велика кількість вулиць та їх назв. Але не всі знають, чому саме так вони називаються.
То ж давайте разом будемо дізнаватись. Почнемо із вулиці Бориса Лятошинського. Це одна із центральних вулиць міста. Забудова розпочалася у другій половині дев’ятнадцятого століття. Починається від вул. Михайлівської і закінчується на вулиці Московській. Довжина - 340 м. Названа у 1990р. на честь уродженця цієї вулиці ( буд.№7) видатного українського композитора і музичного педагога, професора Бориса Лятошинського. До 1990 р. була початком вул. Гоголівської. Оскільки її перерізав майдан Житній ринок, початок вулиці виокремився з Гоголівської в самостійну вулицю. До 1901 р. вона називалася Миловською вулицею на честь житомирського інженера Григорія Милова, що здійснив проект осушення цієї місцевості, що дало змогу у 1860-х р. розпочати забудову вулиці. Паралельно з назвою Миловська у документах вживалася назва Саратовська вулиця. Але вона, як  інші назви вулиць цього проросійського ряду компасних топонімів( Тамбовька, Орловська, Смоленська, тощо), окрім Московської вулиці, не прижились через надто формальне і штучне нав’язування цих топонімів в умовах українського міста, віддаленого на тисячу кілометрів від суб’єктів назвотворення. В період німецько-фашистської окупації( 1941-1943 р.) називалася Селянською вулицею, оскільки вулиця веде до ринку, а будинок Державного  банку (№5) у цей період був селянським іпотечним (земельним) банком. У 1996р. на місці будинку родини Лятошинських (№7, не зберігся) встановлено пам’ятник Борису Лятошинському.

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

ОПЕРАТИВНО ИНФО

Прогноз погоды

Погода в Житомире
Ulti Clocks content

Курсы валют


курсы валют 20.11.2017
10 російських рублів 4.4437 0
100 ЄВРО 3125.5673 9
100 доларів США 2649.9087 2