1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Городской совет уволил одного заместителя мэра Житомира и назначил двух новых

Директора КП «Парк» Светлану Ольшанскую назначили заместителем мэра Житомира.

Чтобы не потерять возможность охотиться, мужчина заплатил 80 тыс. грн задолженности алиментов

Как информирует Главное управление юстиции в Житомирской области, весомым аргументом, который заставил мужчину оплатить алименты, стало его увлечение охотой.

За неделю в Житомирской области корью заболел один человек, - лабораторный центр

За последнюю неделю наблюдения заболеваемость корью в Житомирской области замедлилась: за 7 дней зарегистрирован всего один новый случай.

Драка на сессии городского совета

Во время сессии городского совета прямо в сессионном зале возникла драка, которая начиналась обычной спором.

22
Май
2011

Вулиця Новий Бульвар

Вулиця Новий Бульвар знаходиться у центрі міста. Бульвар виник як вулиця на початку 1860-х років. Історична забудова сформувалася упродовж другої пол. XIX ст., сучасна — у 1970 — 80-х роках.
Починається від майдану Корольова і закінчується на вул. Пушкінській. Довжина — 220 м. Вулиця була передбачена генпланом Житомира 1845-55 р. Але за цим планом її траса була дещо іншою.   Фактично сучасний Новий бульвар співпадає із запроектованою вулицею лише на відтинку між майданом Корольова і Пушкінською. Далі, за генпланом, вулиця робила незнач¬ний поворот на схід і мала продовжуватися у південно-східному напрямку та закінчуватись біля монастиря шаріток (тепер  військовий шпиталь). В результаті переробки генплану   і   змінення планувальної системи в цьому районі, від запроектованої вулиці  залишився лише один квартал, який  і  є  сучасним Новим  бульваром. Бульвар  спочатку  І був відомий під назвою  Молчанівська вулиця. У 1870-х р. вулиця мала формальну назву Ярославська вулиця, яка фактично не вживалася і не прижилася (Див. аналогічно "Бориса Лятошинського вулиця", "Хлібна вулиця", "Старий бульвар", які, відповідно, мали назви Тамбовська, Орловська та Ярославська вулиці), історична назва є антропонімом і походить від прізвища одного з перших домовласників вулиці — відставного генерал-лейтенанта, військового лікаря В. Я. Молчанова. У 1919 р. перейменована на вул. Садовського (назва з відомих причин не прижилася). У 1929 р. Молчанівська перейменована на вул. Енгельса. Антропонім абстрактний, оскільки один з основоположників марксистського вчення німецький вчений Фрідріх Енгельс ніяк не пов'язаний з Житомиром (хоча у свої творах згадував р. Тетерів). У 1988 р., після завершення реконструкції, значного розширення і влаштування системи алей та фонтану, вулиця змінила статус (оскільки перетворилася на бульвар) і перейменована на бульвар Енгельса. У 1993 р. дістала сучасну назву Новий бульвар, яка пояснюється тим, що він фактично веде до Старого бульвару, а за віком є набагато молодшим від останнього. Утворює разом зі Старим бульваром глобальну міську пішохідну вісь, що з'єднує центр Житомира з парком культури і відпочинку ім. Юрія Гагаріна і через підвісний міст на р. Тетерів із зоною відпочинку на правому березі цієї річки.
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

ОПЕРАТИВНО ИНФО

Прогноз погоды

Погода в Житомире
Ulti Clocks content

Курсы валют


курсы валют 23.03.2018
10 російських рублів 4.6189 0
100 ЄВРО 3233.3994 5
100 доларів США 2625.3649 -3