1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Житомир на выходные останется без воды - будут устанавливать новые насосы на «Водоканале»

Заместитель городского головы Сергей Кондратюк рассказал, что отключение водоснабжения в городе связано с тем, что на Водоканале установят два новых насосы и частотный преобразователь.

Эпидемическая ситуация по кори в Житомирской области ухудшается, - лабораторный центр

Согласно данным оперативной и статистической отчетности эпидемическая ситуация по кори в Житомирской области ухудшается.

На скалах под Житомиром пройдут скалолазные и альпинистские соревнования

"Мемориал Алексея Москальцова" - это соревнования по скалолазанию и технике альпинизма для спортсменов и любителей.

14
Июл
2012

Шкода і користь енергетичних напоїв

Сучасний ритм життя вимагає від людини все більше сил і концентрації уваги. Але людські можливості не безмежні.

Проте іноді так потрібен додатковий ковток енергії, щоб здати успішно сесію, завершити в термін важливий проект, витримати ще одне виснажливе тренування.

Додаткове джерело енергії нам пропонують виробники енергетичних напоїв. Чи так це насправді: чи є енерготоніки джерелом енергії? Чим загрожує зловживання подібними напоями? Для того щоб відповісти на ці питання, розглянемо, з чого складаються чудо-напої. Щоб не створювати реклами або антиреклами конкретним виробникам, дамо загальний опис подібних продуктів.

Кофеїн.
Обов'язковий компонент всіх енергетичних напоїв. Іноді на упаковці з продуктом вказані екстракти гуарани, чаю або мате, що містять кофеїн, або ж кофеїн під іншими назвами: матеін, теїн. Кофеїн стимулює розумову і фізичну діяльність, підвищує швидкість реакції, концентрацію уваги.

Таурин.
Також входить до складу всіх енерготоніків. Це амінокислота, що сприяє поліпшенню енергетичних процесів. Також застосовується в кардіології.

Вуглеводи.
Як відомо кожному школяреві, вуглеводи є основним енергетичним матеріалом. Багато енерготоніки містять глюкуронолактон. Це похідне вуглеводу глюкози, яке легко засвоюється всіма клітинами організму.

Вітаміни. Більшість енерготоніків містять аскорбінову кислоту, вітаміни групи В, які необхідні для роботи нервової системи. Одна банка напою може містити приблизно від половини до цілої добової дози вітамінів.

Як здається на перший погляд, склад напоїв безпечний, і їх вживання нічого, крім користі людському організму, принести не може. Чому ж так багато пишуть і говорять про шкоду вживання енергетоніков, а в деяких країнах вони або заборонені, або реалізуються тільки через аптечну мережу?

По-перше, хочеться відразу відзначити, що енергетичні напої не є джерелом енергії, вони лише забирають її з організму. Людський організм - це не ліхтарик, в який можна вкласти батарейку, і він буде світити з колишньою силою. Після фізичної та розумової роботи організму потрібний відпочинок. Спроби змусити організм працювати без відпочинку чреваті серйозними наслідками у вигляді психічного і фізичного виснаження.

По-друге, будь-яка речовина залежно від дозування може бути однаково корисною і шкідливою. Зміст окремих компонентів тільки в одній банці напою значно перевищує необхідну для людського організму добову дозу. А що говорити про рекомендовані виробником дві баночки? Але ж є люди, які регулярно вживають кілька банок напою щодня. Наприклад, рекомендована норма вживання кофеїну для здорової людини в добу становить приблизно 150 міліграмів. Енергетичні напої містять в середньому в 100 грамах 30 міліграмів кофеїну. Неважко порахувати, що, випивши 2 баночки напою по 0,33 літра, ми перевищили норму вживання кофеїну. Б 100 грамах напою міститься 300-400 міліграмів таурину, множимо на випиту вами кількість напою і вважаємо, на скільки ви перевищили норму вживання, яка складає приблизно 1500 міліграмів на добу.

По-третє, багато напої містять барвники, ароматизатори, підсолоджувачі та інші добавки, регулярне вживання яких негативно позначається на здоров'ї людини.

Деякі енерготоніки містять алкоголь, що вже саме по собі не є корисним. А в поєднанні з таурином алкоголь викликає сильне нервове збудження, порушує роботу серцево-судинної системи, що є небезпечним для життя.

Це всього лише деякі мінуси вживання енергетичних напоїв. Так що ж робити, якщо втома не дозволяє вам зробити важливу і термінову роботу чи ні можливості відпочити? Спробуйте підбадьоритися чашкою кави, чаю та шоколадом. Вживання женьшеню, гуарани у вигляді натуральних настоянок при тому ж стимулюючому ефекті матиме менш негативні наслідки. Існують різні нетрадиційні методики енергетичної мобілізації: масаж певних точок, аутогенних тренування.

Якщо ви все ж схиляєтеся до вживання енергетичних напоїв, не пийте більше 1-2 банок на день. Не змішуйте енерготоніки з алкоголем.
Пам'ятайте, що кращою умовою хорошої працездатності є повноцінний відпочинок і сон. І головне: якими б важливими і терміновими не були справи, немає нічого важливішого здоров'я і життя.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

ОПЕРАТИВНО ИНФО

Прогноз погоды

Погода в Житомире
Ulti Clocks content

Курсы валют


курсы валют 25.06.2018
10 російських рублів 4.1491 0
100 ЄВРО 3056.3072 0
100 доларів США 2623.8901 0