1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Житомир на выходные останется без воды - будут устанавливать новые насосы на «Водоканале»

Заместитель городского головы Сергей Кондратюк рассказал, что отключение водоснабжения в городе связано с тем, что на Водоканале установят два новых насосы и частотный преобразователь.

Эпидемическая ситуация по кори в Житомирской области ухудшается, - лабораторный центр

Согласно данным оперативной и статистической отчетности эпидемическая ситуация по кори в Житомирской области ухудшается.

На скалах под Житомиром пройдут скалолазные и альпинистские соревнования

"Мемориал Алексея Москальцова" - это соревнования по скалолазанию и технике альпинизма для спортсменов и любителей.

20
Июл
2012

Як мало спати і висипатися

В наш час інформаційних технологій, коли для досягнення успіху в обраній справі потрібно трудитися не як "за себе і за того хлопця",
а просто не покладаючи рук, дуже важливо завжди і все робити вчасно. Багатьом напевно знайома ситуація, коли потрібно укласти спати однорічного синочка, помити посуд, прибрати в квартирі, покопатися в машині і зробити ще цілу купу справ по дому та господарству за один день, а то й вечір.

Сил після таких заходів залишається зовсім небагато. Вільного часу - ще менше. Як правило, коли вже думаєш, що всі справи нарешті зроблені, десь із далеких куточків пам'яті спливає спогад про те, що до щомісячної великої наради на роботі залишається три дні, а необхідний звіт все ще не підготовлений. Чи варто згадувати про те, що нормальній людині крім всіх перерахованих вище справ потрібно ще й їсти, пити, стежити за собою, спати. Спати. Як багато людей мріє про те, щоб сон в їх добовому розпорядку дня займав не 7-8 годин, а хоча б години 3-4. Але як же цього добитися? Адже виспатися за такий час і зовсім здається нереальним.

Сучасна наука не перестає дивувати людини. Виявляється, виспатися за 4:00 теж можна, і це цілком реально.

Існує два способи зменшення часу сну. Якщо у вас вільний графік, і ви можете самі регулювати той час, коли вам необхідно працювати, а коли відпочивати, то вам слід скористатися таким явищем, як поліфазний сон. Якщо вільного графіка немає, то необхідно буде розраховувати час переходу між фазами сну і скорочувати його до мінімуму.

Розглянемо фізіологію сну людини. Весь процес сну поділений на так звані фази, довжина яких приблизно дорівнює 90 хвилинам. Після завершення такої фази людина прокидається і моментально засинає, але оскільки мозок людини - один з найбільш досконалих "механізмів" в світі, він відразу ж стирає з пам'яті спогади про це короткочасне пробудження. В результаті вранці людина навіть і не пам'ятає про те, що він прокидався і думає, що проспав безпробудно всю ніч.

Якщо людину розбудити саме в момент завершення однієї з фаз - він буде почувати себе виспавшись і бадьорим. Якщо ж примусове пробудження відбудеться на початку або середині такої фази - людина буде відчувати себе розбитою і абсолютно безсилою. Якщо людина встигла проспати дві фази і в кінці другої його розбудили - ефект відчуття бадьорості і виспаності подвоюється. Відповідно, чим більше фаз проспала людина - тим краще.

Читач може задати закономірне питання: "Як же тоді обчислити тривалість такої фази у конкретної людини?". Для цього знадобиться не один день експериментів, результати яких обов'язково необхідно записувати в щоденник. В кінці експерименту знадобитися вивести усереднене значення, яке і буде правильним для конкретної людини.

Для початку експерименту встановимо тривалість однієї фази 90 хвилин і плюс вісім хвилин для того, щоб заснути.

Повинен трохи засмутити читача, якщо він сподівався, що через 90 хвилин сну він встане і зможе почувати себе досить бадьоро. Те ж саме буде при сні тривалістю 180 хвилин (3:00). Трохи краще результат буде, якщо прокинутися через 270 хвилин. Помітний тонус спостерігається, якщо прокинутися в кінці четвертої фази, тобто через 6:00.

Отже, підіб'ємо невеликий підсумок. Для того, щоб успішно користуватися вищеописаної методикою знадобиться близько десяти днів на визначення індивідуальної довжини фази і часу на засинання. Спочатку рекомендується приймати довжину фази рівною 90 хвилинам і 9-10 хвилин на засинання. Тобто спочатку змусьте будильник задзвеніти через 6:00 10 хвилин після того, як ви лягли спати. Статистика показує, що людині потрібно приблизно 10-14 днів для того, щоб більш-менш точно визначити довжину фаз і кількість часу для засинання конкретно для себе.

Хочу також попередити читача про те, що така система позбавлення сну може в майбутньому привести до деяких наслідків, таких як безсоння, підвищений тиск і деяким іншим.

Також не рекомендується користуватися вищеописаної системою людям, які протягом дня відчувають серйозні фізичні навантаження.

Шановний читачу, якщо у вас є можливість спати більше ніж 6 годин на добу - скористайтеся ним, не потрібно дарма знущатися над своїм організмом.

Шоколад - смачно, корисно і дещо ще ...

Всім відомо, що шоколад з віком бажано їсти поменше. У шоколаді міститься щавлева кислота. При з'єднанні з кальцієм (кальцій в молоці, який додають при виробництві молочного шоколаду) вона сприяє випаданню каменів, сечової кислоти в організмі. Це може привести до розвитку подагри, каменів в нирках. Тому особам похилого віку, можливо навіть після 40 років, бажано скоротити споживання шоколаду, а можливо навіть і виключити.

Велике побоювання у ласунів викликає можливість появи прищів, після вживання шоколаду. Насправді вірогідність цього дуже мала. Справа в тому, що причина виникнення прищів пов'язана із захворюваннями внутрішніх органів і деякими збоями в роботі організму. Це може бути гормональний дисбаланс, хронічний стрес, а також різні проблеми з травними органами.

Ніякої шкоди печінки шоколад не завдає. Карієс, на жаль викликає, але не сильніше інших солодощів. Зате тільки шоколад має протимікробну дію і зміцнює зубну емаль, за рахунок наявного в ньому фтору. Тільки як ліки треба брати гіркий шоколад, оскільки в ньому немає цукру і він містить не менше 50% продуктів какао. Шоколад містить вітаміни А, В1, В2, РР, Е. А так же мікроелементи, такі як калій, магній, кальцій і залізо. Крім того в шоколаді є така речовина як теобромін, який в медицині використовують для лікування бронхо-легеневих захворювань. Тому шоколад не тільки ласощі, але й винятково поживний і корисний продукт. Не даремно з латини слово "шоколад" перекладається як "їжа Богів".

Оскільки на сьогодні шоколад представлений великою різноманітністю видів, дуже важливо знати який сорт солодощі вибрати. Для виробництва шоколаду використовують різні інгредієнти, які й надають йому унікальні властивості. Кондитери відзначають три основні сорти шоколаду - гіркий, молочний та білий шоколад. Як правило, найкориснішим вважається гіркий шоколад. Він містить максимум какао і мінімум цукру. Вкрай рідко зустрічаються люди, у яких саме какао викликає алергію. Тому гіркий шоколад не може послужити причиною діатезу у дітей. Тільки ось навряд чи дитина стане є такий шоколад, йому молочний подавай. А ось молочний містить багато молока і цукру, які можуть зіграти злий жарт зі ласунам. Він провокує повноту за рахунок складних вуглеводів, що містяться в його інгредієнтах. Так що якщо Ви віддаєте перевагу молочному шоколаду гіркого, то намагайтеся вживати його по трохи і як можна рідше. У гіркому шоколаді міститься багато антиоксидантів, які подовжують нам життя, сприяють профілактиці серцево-судинних захворювань, онкологічних захворювань.

У кожного шоколаду, без умовно, є свої шанувальники, як є вони й у алкогольних напоїв. Поєднання одного продукту з іншим викликає подвійне задоволення. Більшість любителя пропустити стаканчик чогось міцнішого в якості смачного антиоксиданту використовують часточки лимона, але багато хто воліє цього цитрусові шоколад. І правильно роблять, бо шоколад зі своїм завданням справляється чудово. Він і задоволення підкреслить, і здоров'я підтримає. Кращі свої якості шоколад проявляє в поєднанні з солідними і міцними напоями чоловічого тони. Такими як, наприклад, коньяк або віскі багаторічної витримки. Завдання благородних напоїв дати нові виміри гамі смаку і аромату шоколаду, який в свою чергу частково нейтралізує шкідливий вплив алкоголю.

У любові до шоколаду кожен зізнається по своєму. Любов до шоколаду - інтернаціональна. Згідно зі статистикою французи тільки під час Різдва 36 тонн шоколаду, це в 4 рази перевищує вагу Ейфелевої вежі. Однак найбільші ласуни у світі це німці та швейцарці. У рік на кожного з них припадає 10-11 кг. шоколаду. Середній статистичний росіянин щорічно з'їдає по 2-3 кг. цих ласощів. Є над чим працювати. Особливо якщо врахувати, що ми частенько буваємо в поганому настрої.

Що стосується дітей. Невелика кількість шоколаду можна рекомендувати, але краще їх відразу привчати до гіркого. Хоча для них він смачний, порівняно з молочним або білим шоколадом. Але враховуючи, що сьогодні у нас в країні дуже зростає дитяче ожиріння, не рекомендується їсти його частіше 1-2 разів на тиждень і лише кілька грам. Дітям краще солодощі замінити фруктами або сухофруктами. Замість коробки шоколадних цукерок, поставте на стіл вазу з фруктами. Це буде більш корисно. Найголовніше до чого ми їх привчимо. Тому що в подальшому, якщо вони сидітиме на солодкому, то обмінні процеси порушуються. З віком кількість рухів теж зменшується і залишаються смакові звички, які неминуче призведуть до розвитку ожиріння. Тому краще привчайте до фруктів, але іноді можна дозволити з'їсти шоколадну цукерку.

Шоколадні рекорди. Кондитери Нью-Йорка створили найвищу у світі башту з шоколаду, висотою 6 метрів 40 см. Для її будівництва, яке тривало понад 30 годин знадобилося понад 1 тонни чорного шоколаду. Російська шоколадна фабрика потрапила в Книгу рекордів Гіннеса створивши найбільшу шоколадну плитку. Її довжина склала 2 метри 70 см., а важило це витвір кондитерського мистецтва півтонни. Найважчий шоколадний батончик був виготовлений в Італії. Вага його склав 2 тонни 280 кг.

Шоколадні рецепти. Звичайна плитка шоколаду допоможе Вам швиденько приготувати щось смачненьке. Наприклад, соус для морозива. Розігрійте в каструльці трохи вершків, додайте розламаний на дрібні шматочки шоколад, і помішуючи нагрівайте суміш, поки шоколад не розтане. Коли соус охолоне, додайте горіхи і полийте отриманою масою морозиво. Не складно приготувати і такий рецепт як "фрукти в шоколаді". Шоколад спочатку розтопіть, додайте вершки і бренді, а потім умочіть в нього полуницю, курагу, шматочки банана або чорнослив. Ось таке шоколадне фондю.

Демократичний або елітний, з горіхами або з фруктами, гіркий або молочний, в плитках або в батончиках. Сучасний шоколад може задовольнити смаки найвибагливіших гурманів. Так що не відмовляйте собі в шоколаді. А головне пам'ятайте, що і солодощі можуть бути корисними.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

ОПЕРАТИВНО ИНФО

Прогноз погоды

Погода в Житомире
Ulti Clocks content

Курсы валют


курсы валют 23.06.2018
10 російських рублів 4.1491 0
100 ЄВРО 3056.3072 21
100 доларів США 2623.8901 -7