1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

21
Окт
2015

10 етапів до створення сайту

altПеред створенням сайту часто виникає цілий ряд проблем, які пов'язані з такими питаннями, як «що конкретно треба робити і в якій послідовності?».

Набагато легше тим, у кого вже є функціонуючий сайт, але він їх чимось не влаштовує. У цих людей вже є безцінний досвід, який їм достатньо проаналізувати. Потрібно визначити недоліки і переваги старого сайту і врахувати їх при створенні нового. При першому створенні сайту все трохи складніше. Але в кожному разі потрібно мати завжди при собі план дій, використовуючи який можна отримати бажаний результат.
Так що ж ви хочете? Найбільш часто зустрічається така відповідь: «я хочу взагалі сайт». У таких випадках і виходить «результат взагалі». Його не можна виміряти по грошах або за термінами, як і по кінцевій оцінці досягнутої мети.
Перший крок у цьому плані буде такою:

1. Представлення результату
На секунду уявіть, що ви вже створили сайт. Яка на ньому міститься інформація? Яку вона має структуру? Яке буде перше враження у відвідувачів при відвідуванні вашого сайту? Що вони відчують і подумають? На які популярні сайти схожий ваш?
Нічого страшного, якщо у формулюванні відповідей на ці всі питання буде звучати непрофесійний мову і якісь помилки у формулюваннях. Ви адже тільки починаєте вивчати термінологію веб-майстрів. Для початку буде достатньо просто використовувати емоції і дії при описі бажаного результату.
Ось приклад добре сформульованої відповіді:
Сайт повинен викликати при першому відвідуванні та відвідувачів відчуття, стабільності, визначеної консервативності. Основна інформація на сайті є описом нашої позиції на ринку, цінової політики. Присутній контактна інформація, є помітний розділ з великим каталогом продукції. При першому відвідуванні сайту відвідувачу не важко буде знайти форму замовлення і відправити заявку, заповнивши всього кілька полів.

2.Постанова мети
Ви повинні бути впевнені, що вашій компанії потрібна сайт. Для цього подумайте, навіщо конкретно він потрібен? Якщо вам дуже треба, щоб ваші партнери з більярду при наступних зустрічах схвально відгукувалися про його дизайн, то так і пишіть. А можливо у вас особисті рахунки з основним конкурентом інтернет-ринку і ви хочете створити сайт, який був би краще, ніж у нього, надавши всім відвідувачам більш зручний і досконалий онлайн-сервіс. Або у вас в планах використання сайту для роботи з потенційними клієнтами в різних регіонах і створення когось віртуального офісу з обслуговуванням різних потреб за допомогою сайту?
Спочатку необхідно сформулювати одну основну мету, яку потрібно досягти в результаті. Але не плануйте вирішити всі завдання, які можна уявити, за допомогою цього ресурсу. Якщо у вас в планах отримання іміджевого ресурсу зі стильною графікою і барвистою анімацією, то навряд чи такий сайт зможе бути ще й інтернет-магазином з поставками електротехніки або ресурсом зі світовими новинами.
Пам'ятайте, що мета повинна бути вимірювана. Певне число відвідувачів, певні дії цих відвідувачів на ресурсі, певна сума грошей, на яку збільшиться ваш оборот. При деякій некомпетентності в цій темі ви можете завищити всі свої очікування, однак трохи пізніше їх можна буде правильно скоригувати і наблизити до реальності.

3.Цільова аудиторія.
Далі вам потрібно визначити потенційних відвідувачів, на яких і буде розрахований новий сайт. Не можна забувати, для кого він створюється. Якщо ви прекрасно уявляєте цільову аудиторію нового сайту, то зможете її описати простими словами. Цей опис допоможе при подальших заповненнях брифа веб-студії. Для чоловіків або жінок, юних або зрілих, багатіїв або людей із середнім достатком? Яке у них місце роботи і місце відпочинку? На які теми вони звертають увагу?
Давайте уявимо типового представника певної цільової аудиторії і опишемо його. Припустимо, це молода людина 24-26 років, який має вищу освіту і цікавиться питаннями кар'єри. У нього немає проблем зі здоров'ям, він відпочиває у нічних клубах, подорожує по Європі. А може це жінка 35-40 років, у якої кілька дітей. Вона живе в невеликому місті, працює і приділяє чимало уваги благоустрою власного будинку.
У підсумку, ми описали результати, визначили аудиторію і поставили цілі. Але що треба зробити, щоб цього всього домогтися?

4.Розуміння процесу.
Тепер необхідно хоча б трохи уявити собі, що саме являє собою процес між визначенням техзавдання і отримати готовий сайтом. Наступний крок - це розуміння процесу створення сайту.
Для того, щоб ваш новий сайт запрацював, потрібні три умови:

1. Для початку має бути готова оболонка сайту з необхідними файлами і функціями;

2. Сайт повинен розміщуватися на хостингу, щоб доступ до нього був постійний з будь-яких точок світу;

3. У сайту повинно бути запам'ятовується доменне ім'я, щоб користувачі найчастіше до нього зверталися.


Зазвичай та фірма, де ви замовляєте сайт, може сама допомогти вам у розміщенні нового сайту на хостингу і в реєстрації домена. Так що швидше за все останні два пункти будуть проблемою веб-студії.
Ваш сайт розроблятимуть кілька людей. По-перше сам менеджер проекту, обговорює і погоджує з вами всі нюанси замовлень, що ставить перед виконавцями певні завдання і стежить за термінами і якістю виконання завдань клієнтами. Він буде свого роду язиком між вами та веб-студією. По-друге, коли менеджер розпорядиться проектом, то він перейде до контент-менеджеру. Той визначить всю необхідну інформацію та ілюстрації, над якими працюватимуть на самому початку проекту. Ви самі можете надати готові матеріали, що містять тексти та ілюстрації, а можете замовити у веб-студії повне написання текстів і наповнення фотографіями.
Потім, коли буде описана зміст і структура головної і внутрішніх сторінок сайту (цю роботу зазвичай виконує дизайнер інтерфейсів), то проект передається веб-дизайнерам. Вони малюють один або кілька різних видів дизайну сайту. Це і є та картина, яку побачать в результаті всі відвідувачі сайту. Дизайнери вибирають певний дизайн і передають роботу верстальщику. Той робить з картинок вигляд, який буде зрозумілий інтернет-браузерам, і кодує сторінки на мові html. Коли всі основні шаблони сторінок нового сайту будуть зверстані, проводиться інтеграція дизайну та систем управління контентом. Це є роботою програміста. Він повинен зробити так, щоб на сайті вся інформація легко оновлювалася, редагувати, додавати і віддалялася.
Програміст допише і підключить всі необхідні модулі для управління сайтом. Потім проходить тестування сайту на коректну працездатність на локальному сервері. Після цього проходить настройка і налагодження сайту на хостингу.
Це всього лише приблизний опис всього процесу створення сайту. Але якесь загальне уявлення про всі етапи роботи над сайтом ви вже маєте. Далі можна визначити побажання для різних виконавців і підготувати готову інформацію або список питань для головного менеджера проекту. Потім слід вибрати підрядника.

5. Вибір веб-студії.
Тут ми не будемо докладно описувати критерії, за якими потрібно вибирати веб-студію. Опишемо лише головні параметри, якими можна керуватися. Припустимо, ви вже склали список веб-студій, з якими ви б хотіли співпрацювати. У вас також повинні вже бути сформовані завдання і цілі сайту.
Веб-студіям також потрібно отримати всю необхідну інформацію. Вони попросять вас заповнити стандартні бріфи. Прослідкуйте, щоб ці бріфи були перевантажені питаннями, які не відносяться до розробки сайту і займуть у вас багато зайвого часу. Не бійтеся питати у менеджерів роз'яснення незрозумілих формулювань питань, термінів.
Коли веб-студії отримають від вас всю вступну інформацію в брифі, вони назвуть вам приблизну вартість сайту і терміни його розробки. Проте не потрібно поспішати у виборі тільки виходячи з низької ціни і невеликих термінів. Подумайте, з менеджером якої фірми вам було приємніше спілкуватися, хто більше до вас прислухався, задавав конкретні уточнюючі питання і розмовляв з вами на зрозумілій мові, а також оперативно реагував на ваші побажання та питання? Вивчіть уважно портфоліо всіх фірм, переконайтеся, що вас цілком влаштовує стиль і рівень майстерності. Головне, щоб ви були впевнені в тому, що обрана студія зможе виконати всі поставлені вами завдання і цілі. Знову ж таки, не варто звертати увагу на ціну. Нехай вподобана веб-студія дорого вам обійдеться, але зате вона зробить для вас ідеальний сайт, за який вам ніколи не буде соромно.

6. Проектна документація.
Розробку сайту починається зі складання проектних документацій. Буває так, що вона займає десятки і сотні сторінок. Обов'язково уважно вивчайте всі надані документи, уточнюйте усі незрозумілі моменти і тільки після цього підписуйте. Звичайно, розробка документації обійдеться недешево, але по її структурованості та деталізації ви зможете судити про серйозність підходу веб-студії до процесу розробки вашого сайту.
Не варто економити на розробках докладних технічних завдань. В першу чергу всі роботи повинні будуть здійснюватися, відповідаючи цим документом. Пам'ятайте, що коли ви його підпишіть, то різні доводи про ваших проханнях вже не матимуть сили. Якщо у вас на руках буде готова документація, то ви завжди зможете передумати або віддати замовлення в якусь іншу веб-студію перед тим, як заплатите велику суму. Природно, все це за умови, що ви зробили оплату розробки документації перший веб-студії.

7. Вибір інструментів контролю.
Основним і практично єдиним інструментом, контролюючим процес, є перевірка кожного етапу на відповідність поставленим завданням. Переконайтеся, що підрядник вас розуміє і знає, що саме вам потрібно.
Буде краще повністю абстрагуватися від власного суб'єктивного сприйняття цього проекту. Нехай це складно, але пам'ятайте, що сайт розробляється не тільки для вас. Він в першу чергу створюється для цільової аудиторії.
Зазвичай клієнт не дуже добре розбирається в створенні сайтів, тому часто виникають складнощі й непорозуміння в спілкуванні і контролі. Перед тим як ставити питання, слід уточнити незрозумілі моменти. Можливо, вникнувши в їх суть, ви зрозумієте, що все виконується правильно. Вам не обов'язково по завершенню проекту самому ставати фахівцем зі створення сайтів, але певні знання ви отримаєте. Якщо ви вибрали хорошу професійну фірму з великим досвідом, то, швидше за все, складнощів виникнути не повинно, ваш проект знаходиться в надійних руках.

8. Що можна зробити для максимальної ефективності.
Для того щоб процес створення сайту був максимально ефективним, потрібно в першу чергу дотримуватися правильну послідовність дій. Не можна створювати дизайн, коли ще не готовий контент. Не можна займатися проектною документацією без формулювання основних цілей і завдань сайту. Якщо будете поспішати, то в підсумку тільки витратите в кілька разів більше часу на переробку сайту і витратите зайві гроші.
Постановку завдання не можна міняти, коли проект вже в розробці. Краще спочатку добре подумати і скласти список вимог. Це полегшить життя і вам і веб-студії.
Буде краще, якщо з вашого боку буде відповідальна особа, яка зможе завжди проконсультуватися з підрядником і надати додаткову інформацію.
Дуже важливо дотримувати домовленості, але і не можна забувати про контроль за виконанням домовленостей з боку веб-студії.

9. Як перевірити, що ви домоглися мети.
Це нескладно, якщо у вас є сформульовані конкретні цілі, які ви поставили перед сайтом. Запускати проект ви можете самостійно або за допомогою фахівців. Вони повинні пояснити вам, як стежити за кількістю відвідувань і аналізувати поведінку всіх відвідувачів сайту, прораховуючи фінансовий ефект. Пам'ятайте, що необхідно все контролювати і стежити, щоб все працювало правильно.

10. Що далі?
Для подальшого розвитку та ефективності сайту потрібно розміщувати на ньому цікаві та актуальні пости для відвідувачів. Знайдіть людей, які будуть оновлювати і підтримувати ваш сайт, контролювати його працездатність. Вам залишиться тільки стежити за прекрасними результатами, які будуть видні дуже скоро.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

ОПЕРАТИВНО ИНФО

Прогноз погоды

Погода в Житомире
Ulti Clocks content

Курсы валют


курсы валют 20.04.2018
10 російських рублів 4.3093 0
100 ЄВРО 3247.2987 8
100 доларів США 2622.5963 8