1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

11
Июл
2011

Життя навколо мене

Для більшого ефекту від читання рекомендую увімкнути цю пісню
СкачатьНазваниеИгратьРазмер Длина
downloadLa Valse D'Amelie Version Orig
(Yann Tiersen)

5.2 MB2:16 min
Помічали, що взимку на вулицях тихіше, ніж будь-якої іншої пори року? Більшість, мабуть, не звертає на це уваги, тому що такі дрібниці не дуже важливі. Їх помічають ті, хто хоче зникнути у повільних ритмах зими, при цьому забувши свої переживання. Насправді це звичайна спроба відволіктися від дійсно важливих речей.  
Якщо прислухатися, можна почути  кроки підстаркуватого чоловіка, який переходить вулицю у недозволеному місці. Час від часу чути гарчання радянського громадського транспорту, який досі панує на українських вулицях.
    Он определенно долгожитель.
    Кто, бабушка?
    Транспорт. Советский транспорт. Впрочем, как и все «дети» того времени…
«Того времени»… Відмежовує тоді від тепер. Ну нехай. Сперечатися немає сенсу. Та і не місце сваркам за теплими сімейними розмовами… про транспорт… на холодних зимових вулицях.
А в самому транспорті скільки можна почути! Всього сім хвилин – і ти знаєш всю правду про вітчизняних політичних діячів, починаєш співчувати рідним нещодавно померлого діда Остапа (?!), дізнаєшся, що у когось син одружується, а хтось народив… Все це так не потрібно мені, але так запам’ятовується. Добре, що ненадовго.
Повернімося до звуків вулиці. Особисто мені чути мій кашель. Іноді навіть здається, що його чує все місто. Це наводить фарбу на моє від чогось жовте обличчя.
Взагалі, наші вулиці – це симфонія. Нехай і написана неталановитим композитором. Багато окремих гарних нот, але разом вони створюють звичайний шум. І нічого більше.
Чути думки дівчини, яка проходить біля мене. Точніше, їх відображає її обличчя. Вона страждає. Напевно, через нього. Не хочеться мені її чіпати… Та я і не стала б, мабуть, говорити незнайомій людині, що попереду життя. Вона це і сама зрозуміє. Можливо.
Знаєте, з вікна вулиця не настільки цікава. До того ж моїх три виходять у двір. А там зазвичай немає нічого, що могло б привернути мою увагу. Це у дитинстві той невеликий клаптик землі був для мене всім моїм життям. Зараз кордони його значно ширші. На щастя.
Сірі урбаністичні пейзажі доповнює природа. Голі, здається, скривджені дерева стоять вздовж вулиці. На тих, що більші, голодні ворони насолоджуються шматочками знайденої їжі. Ті ж, що менші, від найслабшого подиху сухого і холодного зимового вітру самотньо гнуться. Слизькі дороги затримують людей, як можуть. Закутані у теплий одяг і від цього менш пластичні, вони падають на тверду та холодну поверхню. Не вдаватимуся до жартів і порівнянь з цього приводу, тому що сама не раз відчувала себе безпомічним пінгвіном. (Невже я це сказала? Ой.)
 А небо! Яке ж воно гарне, коли крізь щільні (немов скуйовджене сиве волосся) хмари намагається пробитися промінь сонця. Нехай це сонце і не гріє насправді, але є у ньому щось тепле. Люблю дивитися на небо. Погожими літніми днями дуже імпонує мені прогулянка вулицею із французькою музикою у навушниках і вічним поглядом угору. Там не так, як унизу. Там, здається, краще. Іноді так і хочеться відібрати у якоїсь пташки крила і полетіти. Не знаю, куди. Іще не вирішила (або не вигадала). Але точно знаю, що хочу розрізати повітря крилами, нехай йому буде боляче від мого задоволення, хочу відчувати себе на сто відсотків вільною, хочу відірватися від землі. Але щось не дає мені цього зробити, досі тримає тут.
Взимку все таке негарне і відштовхує, усе стомлене і відпочиває, при цьому не хоче нікого бачити. Але настрій все одно святковий. Це, мабуть, завдяки тому, що саме цієї пори ми згадуємо важливих нам людей і даруємо їм щирі слова, хоча могли б робити це і весною, і влітку, і восени. Ці люди вищі неба, хоча і поряд зі мною на землі, вони кращі будь-якої симфонії, вони – не дрібниця і варті уваги. Не лише моєї.
Холодна зима здатна принести теплі емоції. Без зайвого пафосу, притаманного сучасності. Без фальші. Справжні. У будь-який час. Навіть такого звичайного тихого дня.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

ОПЕРАТИВНО ИНФО

Прогноз погоды

Погода в Житомире
Ulti Clocks content

Курсы валют


курсы валют 25.06.2018
10 російських рублів 4.1491 0
100 ЄВРО 3056.3072 0
100 доларів США 2623.8901 0