1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

27
Дек
2011

Завжди у серці

Для більшого ефекту від читання рекомендую увімкнути цю пісню

СкачатьНазваниеИгратьРазмер Длина
downloadEnd Title
(Clint Eastwood)

8.4 MB6:17 min
Завжди у серці
    Ніколи раніше не задумувалася про красу нашого міста. Увесь цей час воно закидало мене спамом, який важко видалявся і забивав пам'ять. Аж ось настав той день, коли якимось неймовірним шляхом зникло все зайве, залишивши при цьому відчуття приємної «очищеності».
    Просто сідаєш на лавку і вільно спостерігаєш. Без іронії, без скептицизму і зайвих слів. Лише радість, приємність та втіха для душі.  Звичайний сухий падаючий листочок здається найпрекраснішим у світі метеликом. Це називається життя.
    Атмосфера рідного міста, лише йому притаманний запах, масовий спокій та відсутність заклопотаності. Усе повільне, але живе. Кожна пилинка, кожен закуток, кожна вулиця – усе дихає, спостерігає, чує і відчуває.
    Михайлівська звично пахне кавою. Люблю цю вулицю. Особливо у теплу пору, коли від неї віє ще й вишуканістю Франції.
    Це має назву Житомир.
    Ось поряд на лавці присіли хлопець із дівчиною. Мимоволі вимальовуються звичні картинки закоханих пар, але раптом вони почали… грати в карти! Так-от проводить час сучасна молодь. Все ж краще за цигарки та пляшки з відкритим смертоносним змістом.
    Подумки прошу день не закінчуватися.
    Тополиний пух нахабно намагається заглянути в очі. В ніс. Невихований.
    Щаслива мама з двома маленькими синами присіла поряд зі мною на лавці кольору моєї сорочки. Чудово спостерігати за дитинством і за тою безпосередністю, яка з роками видозміниться у щось краще та більш серйозне. Ні в якому разі не гірше, ні. Через те що варто вірити у безмежний оптимізм Добра і його маніакально-вічне прагнення перемогти.
    Вдало сіла.     
    Зі сторони фонтану повіває прохолодним вітром, таким потрібним у спекотні дні, коли всі просять захисту у тіні та прохолоди.
    Пробігли біля мене два песики. Чудові, але мороз від них по шкірі. А ось два голуби… «Великий, прекрасний процес життя», як писав Володимир Винниченко. І тільки-но я згадала його «Момент», як двоє затятих картярів перетворилися на тих, що згодом братимуть участь у цьому процесі. Прекрасному. Великому…
    Не можна не любити батька-матір Житомир, коли його вулиці сповнені близькістю і натхненням, коли його люди сповнені щирістю і радістю, коли серйозна патрульна служба весело бажає смачного, проходячи повз дівчат, що насолоджуються тістечком, сидячи на лавці. Не можна не закохатися у місто, коли все дихає, спостерігає, чує і відчуває. Я і мій нестабільний настрій намагаємося дихати у такт із цим хлопцем на ім’я Житомир. Адже він дізнається думки, побажання і пропозиції. Наглядає за життям кожного. Співчуває, радіє, хвилюється, вірить, сподівається, ненавидить, кохає…
    Звичайна ніби ділянка землі, площею шістдесят  п’ять кілометрів квадратних, але ж жива, жива! Ніколи в житті ви не знайдете подібної, тому що ця єдина, неповторна і рідна.
    Як тебе не любити, Житомире мій…    

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

ОПЕРАТИВНО ИНФО

Прогноз погоды

Погода в Житомире
Ulti Clocks content

Курсы валют


курсы валют 25.06.2018
10 російських рублів 4.1491 0
100 ЄВРО 3056.3072 0
100 доларів США 2623.8901 0